Pazartesi , 1 Eylül 2014

Klima Baş Ağrısına Neden Oluyor

Klima çarpması

Yoksa sizi klima çarpmış olmasın! Klima baş ağrısına neden olup kronik sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Halk arasında klima yada vantilatör çarpması olarak bilinen rahatsızlığa yakalanmamak için önerilerimize kulak veriniz. Ev ve işyeri gibi kapalı ortamlarda hava sirkülasyonu sadece klimanın serinletici etkisiyle sağlandığı için oksijen yerine daha fazla karbondioksit tenefüs etmenin baş ağrısına yol açtığı belirlendi. Benzer etkinin mangal başında barbekü ... Devamını Oku »

Taşınabilir Portatif Klimalar

Portatif taşınabilir klimalar

Yanlış duymadınız! Taşınabilir portatif klima gittiğiniz yere sizinle gelebiliyor üstelik enerji tasarrufu, çevreci aynı zamanda konforlu. Bir evden diğerine yada evinizden yazlığınıza arabanızın bagajına atarak onu dilediğiniz yere götürebilirsiniz. Duvar delme, kırma, bakım, servis ve karışık su tahliye sistemleri gerek kalmadan serinlemeniz artk münkün görünüyor. Portatif klima çalışması için tek elektrik prizi yeterli olduğu gibi sadece 1.5 metrelik tahliye hortumunu ... Devamını Oku »

Yanlış kullanılan klima hasta ediyor!

klimanın yanlış kullanımının sonuçları

Bunaltıcı sıcaklardan koruyan ferahlatan klimanızın zararlı olacağı aklınıza geldi mi? Hatalı kullanılan klima sağlığa zarar verebiliyor. Yaz aylarının kavurucu sıcakları, küresel ısınma nedeniyle sürekli kuraklaşma nedeniyle artan ısı ve alt üst olan iklim koşullarına bağlı %85 bağıl nem insanların akvaryumda yaşıyor hissetmelerine neden olurken, klima soğutucu ayarını 24 saat süresince maksimum seviyeye getirmelerini sağlıyor. Ortalama 18.000 Btu’luk güce sahip klima ... Devamını Oku »

Güneş Enerjisi İle Çalışan Klimalar

Güneş enerjili klima

Güneş enerjisi ile çalışan klima üretildi.. Yüksek verimlilik hedefi klimaların güneş enerjisiyle çalışmasını mümkün kıldı. Solar klima aslında güneş enerjisi destekli, güneş panellerinden elde edilen elektrik klimanın çalışmasını sağlıyor. Güneş enerjisi 24 saat boyunca sürekli olmadığı için geceleri güç kaynaklarındaki rezerv sayesinde geceleride çalışabiliyor. Güneş enerjisi kullanarak çalışan soğutma sistemleri kıt doğal kaynaklarında etkin tüketilmesinin önünü açıyor. Önümüzdeki günlerde güneşin ... Devamını Oku »