Cuma , 22 Ağustos 2014
Anasayfa » Bosch Bulaşık Makinesi » Bosch bulaşık makinesi su almıyor!
Bosch bulaşık makinesi su almıyor!

Bosch bulaşık makinesi su almıyor!

Bosch bulaşık makinesi su ve deterjan düğmesi yanıyor ve yıkama işlemi başladığı halde su almıyor ise bosch bulaşık makinenizin ventil veya kartı arızalı olabilir!

Bosch bulaşık makinenizin yıkama işleminden önce gereken suyu almasını sağlayan parçanın adı ventildir. Eğer bulaşık makinenizin ventil parçası arızalandı ise makine çalıştığı halde su almaz. Bazen aynı durum bosch bulaşık makinenizin kartının arızalı olması durumundada ortaya çıkabilmektedir.

Bosch bulaşık makinenizin neden su almadığını bulabilmek için mutlaka bosch servisi ile irtibata geçmelisiniz. Teknik servis makinenizi kontrol ettikten sonra mutlaka ventil veya kart arızasını tespit edecektir.

Bosch bulaşık makineniz çalışırken durup çalışmasını sonlandırdı ise yapmanız gereken bir kaç basit kontrol işlemi bulunmaktadır. İlk önce cihazınızın fişinin makinenize takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Elektrik fişi bulaşık makinesine takılı olduğu halde sorun devam ediyor ise sigortanız atmış veya elektrik tesisatınızda bir sorun olmuş olabilir.

Bosch bulaşık makineleriniz ile ilgili olarak diğer sorularınız için 444 6 333 numaralı bosch servisi müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

3 yorum

  1. bosch markalı bulaşık makinem var.1 hafta öncesi sular kesilmişti ve bu su kesintisinden sonra su almıyor
    su bağlantı noktalarını söktük acaba tortu mu birikti diye temiz.
    bulaşık makinasının giriş yerini söküp taktığımız zaman su alıyor fakat programın yarısında musluk işareti tekrar yanıyor ve program zamanı orda kalıyor. resetlediğimde makine su almaya çalışıyor ama yine su alamayıp musluk işareti yanıyor acaba neden oluyordur

  2. Makinemiz çalışıyor ama su almıyor ne yapmalıyız?

  3. ŞENER ÇANKAYA

    bulaşık makinamız su almıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>