Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bosch Buzdolabı Arızaları

buzdolabından gelen sesler

Bosch buzdolabınızda ve genel olarak bütün buzdolaplarından gelen değişik seslerin veya ikaz seslerinin nedenleri hakkında bir bilginiz var mı? Gelen seslerin ne anlama geldiğini bildiğiniz zaman boşyere servis ücreti ödemenize gerek yok gibi görünüyor..

Buzdolabınız ikaz sesi veriyor ise bosch buzdolabınızın kapısı açık kalmış olabilir kontrol ediniz. Bosch buzdolabınızdan gelen ikaz sesi sıcaklığın arttığını ve dondurulumuş gıda maddelerinin içinde bulunduğu bozulma tehlikesini ifade eder. Bosch buzdolabının sürekli ikaz sesi verdiği için bosch servisi müşteri hizmetlerini arayan bir müşteriye şu hatırlatmaları yapmaktayız. Cihaz ilk defa çalıştığı anda bu sesi verebilir. Alarm tuşuna basınız. Bosch buzdolabı istenen ısıya gelene kadar alarm ışığı yanıp sönecektir bu normal bir durumdur. Bosch buzdolabınızın kapısı açık kalmış olabilir. Bosch buzdolabının dondurucu bölümü uzun süre açık kalmış olabilir. Bosch buzdolabına çok fazla taze besin yerleştirilmesi doluluk oran sebebi ile ikaz yanıyor olabilir. Eğer anlayamadığınız bir durum var ise bosch buzdolabı servisi danışma hattını arayabilir, ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

Bosch Buzdolabınızdan Gelen Diğer Sesleri Önlemenin Yolları Nelerdir?

Bosch buzdolabınızın sessiz çalışabilmesi için cihazın yere tam paralel bir açı yaptığına emin olmalısınız! Bosch buzdolabının 4 ayağı yere aynı mesafede temas etmelidir! Bosch buzdolabınızın durduğu zeminde hafif eğiklik var ise buzdolabının altında bulunan vidalı ayakları çevirmek sureti ile buzdolabınızın düz durmasını sağlayabilirsiniz. Bosch buzdolabınızın diğer beyaz eşyaları ile direkt olarak temas edip etmediğine emin olmalısınız.. Bosch buzdolabınız içinde bulunan ve modüler olarak takılıp çıkarılan sepet gibi parçaların tam olarak yerine oturduğunu kontrol ediniz! Bosch buzdolabınızda gıda kapları ve şişelerinin birbirine temas edip etmediğine emin olunuz.

Buzdolabınızdan Gelen Seslerin Anlamı Nedir? Bosch Servisi Açıklıyor!

Bosch buzdolabı servisi Arıza Birimimizi arayan bosch buzdolabı kullanıcıları cihazlarından gelen çıtırtı, horultu ve tınlama gibi sesler nedeni ile beyaz eşyalarının arıza yaptığını düşünmektedirler. Oysaki Bosch buzdolabınızdan gelen hafif sesler sadece bosch buzdolabınızın çalışma faaliyetlerinden kaynaklanmaktadır. Ortada endişe edecek bir durum bulunmamaktadır. Bosch buzdolabınızdan gelen hafif horultu sesi soğutucu kompresörün çalışmasından kaynaklanmaktadır. Şırıltı ve tınlama sesleri ise bosch buzdolabı içinde bulunan soğutucu borulardan akan, soğutucu sıvının sesidir.Çıtlama sesleri ise bosch buzdolabının soğutucu kompresörünün devreye girip çıkarken çıkardığı doğal bir sestir. Buzdolabından gelen çıtırtı sesleri buzların otomatik olarak çözülmesi kaynaklıdır. Bosch buzdolabınızdan bu tip hafif seslerin gelmesi son derece normaldir. Evinizde diğer beyaz eşyalar gece kapalı kalabilirken buzdolabı sürekli çalışmak durumundadır. Gündüz, diğer beyaz eşyalarında çalıştığı evinizde bosch buzdolabınızın çalışmasını duymazsınız. Ancak gece hafif sesler duymanız normaldir. Diğer buzdolaplarına oranla bosch buzdolablarının daha sessiz bir çalışma özelliğine sahip olduğunu unutmayınız..

1 Yorumlar
  1. bosch marka buzdolabını temmuz 2014 de yeni aldık.no frost . ancak aldığımızdan beri zaman zaman tıkırtı sesi geliyor bir müddet sonra kesiliyor.tekrar başlıyor.servis geldi.bu esnada tıkırtı sesi yoktu.inceledi ancak herhangi bir arıza ve sorun bulamadı. tabi ki sesi de duyamadı. garantiye tabii olduğu halde yol parası adı altında 30 tl para aldı.

Yorum yaz

Call Now Button