Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bosch Buzdolabı İkaz Sesi

buzdolabi-ikaz-ses

Bosch marka buzdolabınızda dün akşam dan bu yana ikaz sesi geliyor, ikaz lambası ve diğer lambalar devamlı yanıp sönüyor mu? Elektrikler gidip gelmiş olabilir mi? No frost bölümün ısı değeri -18 in üzerine çıkaramıyor veya buzdolabınızı çalıştıramıyor musunuz?

Bosch buzdolabınızdan ikaz sesi gelerek, lambalar sürekli yanıp sönüyor ise muhtemelen yaşanan elektrik kesintisinden dolayı olayı bu belirtiler ortaya çıkabilir. Böyle bir durum karşısında bosch buzdolabı fişini çekerek 2 saat kadar bekleyiniz. Bosch buzdolabınızın fişini taktıktan sonra aynı arıza devam ediyor ise sizin için servis çağırmak en mantıklı çözümdür.

Bosch buzdolabı yaklaşık uzun bir süre günde 6-7 saat aralıklarla alarm ikazı veriyor dokunmatik alarm tuşuna bastığımda sesi kesiliyor ve yaklaşık 1 saat içinde de ışığı sönüyorsa; Bosch buzdoabınızın kapağı uzun bir süre siz farkında olmadan açık kaldı ise bu normal bir durum olarak karşılanabilir. Bosch buzdolabızınızın içindeki gıdaları boşaltarak fişini çekiniz bir yada iki gün buzdolabınızı bu şekilde kullanmadan bekletiniz.. Bir yada iki gün sonra bosch buzdolabınızın fişini takarak tekrar deneyiniz. Eğer bekleme işlemi sonrasında buzdolabınız aynı alarm sesini vermeye devam ederse cihazınızda resistans arızası olma ihtimali son derece yüksektir.

Buzdolabı normal çalışıyor soğutma yapıyor fakat dolabın gösterge ışıkları kesik kesik gidip geliyormu? Buzdolabının motor sesi kesik kesik gidip geliyor sanki elektrik düşüp yükseliyormuş gibi oluyor mu? Dolabın difiriz kapağını açınca ses kesiliyor normal çalışmaya dönüyorsa; Bosch buzdolabı Üst Fan motoru arızalıdır! Bosch buzdolabınızın üst fanı değişmesi gerekmektedir.. Bosch buzdolabınızda anormal bir şekilde ses duymanızın ve difriz kapağını açtığınızda sesin kesilmesi üst fanın arızalı olduğunun ispatıdır.

Bosch buzdolabınız normal olarak çalıştığı halde alt bölüm soğutma ısısını koruduğu halde, üst bölüm aynı derecede soğutma işlemini yapamıyor ise bosch buzdolabınızda resistans veya fan motoru arızalı olabilir! Bosch buzdaolabınızın alt ve üst kısımlarının farklı ısılarda olması resistans ve fon motorunun aktif görevini yapamadığı göstermektedir. Bu tip durumlarda öncelikle bosch buzdolabınıza buz çözme işlemi yapmanızı tavsiye ederiz. Karlanma sebebi ile resistans soğutma görevini yapamamaktadır. Bosch buzdolabınızın fişini çekerek 2 gün kadar bekleyiniz. Buz çözme işleminden sonra aynı arızanın devam etmesi durumunda buzdolabınızın resistans parçasının değişmesi gereklidir.

10 Yorumlar
  1. merhaba benim buzdolabının dijital ısı ayarı göstergesi dondurucu kısmının ışığı -18 yanıp sönüyor neden yanıp sönüyor acaba benim kendim yapabilirmiyim yoksa servismi çağırmam gerek yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim

  2. Buzdolabım KSU 40630NE modeldir, yaklaşık üç gündür üst bölüm ışığı (- 18) yanıp sönmektedir, soğutması normal gözüküyor ancak ışığın yanıp sönmesi durmuyor, neden olabilir, ne yapmalıyım acaba.. Teşekkür ederim.

    • Buzdolabım KGN 56AI25N modeldir, yaklaşık üç gündür üst bölüm ışığı (- 18) yanıp sönmektedir, soğutması normal gözüküyor ancak ışığın yanıp sönmesi durmuyor, neden olabilir, ne yapmalıyım acaba.. Teşekkür ederim.

  3. Buzdolabım KGN 56AI25N modeldir, yaklaşık üç gündür üst bölüm ışığı (- 18) yanıp sönmektedir, soğutması normal gözüküyor ancak ışığın yanıp sönmesi durmuyor, neden olabilir, ne yapmalıyım acaba.. Teşekkür ederim.

  4. Bosch buzdolabı ikaz lambaları yanıp sönüyor. Üst kapağı açtığımda ve 10 dakika kadar beklediğimde dolap motor sesi normale dönüyor ve ışıklar normal yanmaya başlıyor. Fakat aradan çok fazla Zaman geçmeden yine ikaz lambaları yanıp sönmeye başlıyor. Dolabın modelini hatırlamıyorum ama 13 yıllık bi dolap.

  5. bosh active nofros buzdolabinin ikaz lambasi yaniyor surekli neden olabilir

  6. buzdolabinin ikaz lambasi surekli yanik duruyo dolap normal calisiyor altina su akitiyor arizasi ne olabilir

Yorum yaz

Call Now Button