Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bosch Çamaşır Makinesi F34 Hata

Bosch bulaşık makinelerinizde yaşadığınız f34 hata uyarısı çamaşır makinenizin pompasının arızalandığını göstermektedir. Böyle durumlarda çamaşır makinesi pompası değiştirilerek sorun giderilmiş olacaktır. Bosch Çamaşır makinesinde pompa arıza durumuna geçtiği ve görevini tam olarak yapamadığı için çamaşır makinesinde su tahliyesi istenilen seviyede gerçekleşmez ve makine F 34 ikazı yapar. Pompanın değişimi sonrasında makinenizin su tahliyesi istenilen seviyeye ulaşacaktır.

Makine suyu alıyor fakat tekrar boşaltıyor E5 yazıyorsa; Bosch bulaşık makinenizin tahliye hortumu olması gereken seviyede değildir! Yanlış montaj yapılmış olma ihtimali çok yüksektir. Eğer kendiniz yapabiliyorsanız tahliye hortumunun biraz daha yukarı doğru kaldırmayı deneyin!

F12 hata kodu ise cihazınızın kart arızasının olduğunu göstermektedir. Bosch Maxx 7 program cihazı değişerek veya tamir edildiği takdirde arıza giderilmiş olacaktır. F12 hata kodu ile karşılaşan bosch kullanıcısı böyle bir durumda en mantıklı olan bosch servisi çağırmaktır. Bu tip anakart, program cihazı arızalarında kendi başınıza çözüm üretmeniz nerede ise imkansızdır.

Bosch çamaşır makinenizin verdiği F57 hata kodu; Bosch çamaşır makinenizin ana kartı arızalı olduğunu göstermektedir. Bosch çamaşır makineniz fabrikaya geri giderek tekrar yüklenmeli veya yeni bosch çamaşır makinesi anakartı ile değiştirilmelidir.

Yorum yaz

Call Now Button