Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bosch kombi kart tamiri

Bosch kombi kart tamiri

Bosch kombi kart tamiri.. Elektrik voltaj dalgalanması kaynaklı kombi kartı arızası, anakart tamiri ve elektronik devre onarım işleri

Kombi arızalarının %90’ı teknik servis tarafından bulunduğu yerde onarılarak giderilebilir, fakat en deneyimli kombi ustalarını şaşırtan öyle bir kombi arızası var ki sorunun kaynağının tespit edilmesi zorlaşabiliyor. Elektrik voltaj problemleri, kullanıcı hataları gibi nedenlerle kombinin beyni (anakart) karışarak kendini kapatarak görev yapamaz hale geliyor. Arızalı anakartın yenisiyle değişimi masraflı bir çözüm olacağından, tam bu noktada imdadınıza yetişiyoruz. Başta bosch olmak üzere bütün kombi modellerinde garantili kart tamiri yapmaktayız.

Kombi kartı neden arızalanır?

Kombi paneli içinde çalışma sistemine kumanda eden işlemci üzerindeki elektronik devreler zamanla ısınarak aşınır ve dirençlerini kaybeder. Kart arızalarının temel nedeni voltaj düşüklüğü, yüksekliği gibi dalgalanmaların entegre, dirençlerin değişik dalgalı gelen elektrik nedeniyle hasar görmeleridir. Şehir elektriğinin dalgalanması problemi kombilerin yanısıra bütün elektronik cihazların yanması yada bozulmasına neden olur. Kombi kartını arızadan korumak için bina elektriğinde topraklamaların yönetmeliklere uygun yapılması gerekirse voltaj dengeleyici regulatör sistemler kurulmalıdır. Voltaj yükselmesi kart üzerindeki devrelerin taşıyamayacakları elektrik gerilimi gücüyle yanmasına ve patlamasına neden olabilir. Kart üzerinde yanık görüntüsü ve hissedilir koku kartın yandığının işaretidir.

Tamir maliyetleri

Kombi modeline göre yenisi 700 ile 950 tl arasında bulunan bosch kombi kartları yerine yenisiyle çalışma sistemini çok etkileyemeyecek daha ekonomik bir yol olan onarım işlemi yaklaşık 350 liraya mal oluyor. Üstelik tamir edilen karta bir yıl süreyle garanti verilebiliyor.

Yorum yaz

Call Now Button