Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bosch Kurutucu Arıza Çözme Yöntemleri

bosch-kurutucu-hata

Bosch çamaşır kurutucu sorunları, küçük ve basit arızalar için kendi kendinize çözüm üretebilmeniz için, bosch servisi merkez servis çağrı merkezimizi 444 6 333 telefonlardan aramadan önce, bosch çamaşır kurutucunuzda yaşanabilecek küçük ve basit arızaları kendiniz giderebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Basit arızaları giderme yöntemlerini uygulayarak servis ücretinden tasarruf edebilirsiniz.

Kurutucu Çalışmıyor. Start lambası yanmıyor
Olası nedenler: Cihaz fişe takılı değil, sigorta atmış olabilir, start düğmesi kapalı, program seçilmemiş, cihaz kapağı açık, çalışma süresi seçilmemiş, ortam sıcaklığı 5 C Altında.

Göstergede E:01 Kodu yazıyor! Filter (Elek) Lambası Yanıp sönüyor.
Olası nedenler ve çözümleri: Elek tıkanmış olabilir (Elek temizle cihazı Kapat/Aç), atık hava hattı tıkalı (Hattını Temizle cihazı Kapat/aç), fonksiyon Arızası (Cihazı kapat 30 dk sonra açın!), mekan hava almıyor! (Mekanın hava almasını sağlayın!)

Tambur Aydınlatma Çalışmıyor
Olası nedenler ve çözümleri: Program seçimi yapılmamış (Bir Program Seçiniz). Tanbur ampulu bozuk (Ampulu değiştiriniz). Elektrik akımı gelmiyor (Elektrik hattı ve fişi kontrol et!). Ampul gevşemiş (Ampulü sıkıştırınız).

Crease/End lambası yanıyor!Gösterge tablosu
Olası nedenler ve çözümleri: Bu durumda Program, fonksiyon ve program akış problemi yaşamaktasınız.. Lütfen makinesizi kapatıp 30 dakika kadar bekledikten sonra tekrar açın.

Kurutma işlemini uzun zamanda sürüyor, kurutmuyor! E:03 Görünür
Olası nedenler ve çözümleri: Nem sensörü pislenmiş (Nem sensörünü temizleyiniz). Atık hava Hattı Kapanmış (Atık Hava Borusunu temizle). Elek Tıkanmış (eleği temizleyiniz). Yanlış Program Seçimi (doğru kurutma programını seç). Kurutma süresi aşıldı (hava hattı ve eleği temizle). Motor sıcaklık sınırında (Cihazı kapa 30 dakika sonra aç). Çamaşırlar çok ıslaktı (çamaşır kurutucuya fazla ıslak çamaşır koymaktan vezgeç).

Yorum yaz

Call Now Button