Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bosch Türkiye’den Yetkisiz Servislere İhtar!

BOSCH-UYARI

Robert Bosch Gmbh haksız şekilde logolarını siber uzayda kullanan ve en önemlisi yetkili teknik servis gibi görünmelerine neden olan görsel ve içerikleri kaldırmaları için noter kanalı ile uyarı mahiyetinde bir ihtarname gönderdi. Google arama motorunda malum anahtar kelimelerde avantajlı konumda bulunan fakat Bosch markası ile hiçbir alakası olmayan; özel bakım, onarım ve tamir hizmeti sağlayan bosch beyaz eşya servis siteleri artık tarihe karışıyor.

Markaların korunması hakkında kanun hükmünde 556 numaralı, marka tescilinden doğan hakların kapsamlı korunmasıyla ilgili kararnamenin 9 ncu maddesi’nin (e) fıkrası İşareti kullanan kişinin, işaretin kullanımına ilişkin hakkı veya meşru bir bağlantısı olmaması koşuluyla, işaretin aynı veya benzerinin internet ortamında ticari etki yaratacak biçimde, alan adı, yönlendirici kod, anahtar sözcük veya benzeri biçimlerde kullanılması men edilmiş durumda.

Son üç yılda bosch beyaz eşyanız için Servis çağırmak için arama motoruna istanbul bosch servisi yazıldığında karşınıza gelen yüzlerce reklam, binlerce doğal arama sonucu sayesinde bosch yetkili servise ulaşmak bir mesele haline geldi. Bazı özel teknik servislerin tüketicileri mağdur etmesi ve bosch markası kalitesini zedeleyici davranışlarda bulunmalarına ek olarak yetkili servislerin iş yapamaz hale gelmesi bardağı taşıran son damla oldu!

Bosch markasını koruma altına almak için düğmeye bastı!

Bundan sonra ne olacak?
Site içeriği ve görsellerinde Bosch logo, amblem veya işaretlerinin aynı yada benzerleri bulunmayacak. Ticari etki yaratacak şekilde bosch markası ile ilgili servis sitelerinin tümü sahipleri kapamasa bile TİB tarafından kapatılacak. Meselenin diğer boyutu ise marka ihlali yapan sitenin servis sağlayıcısı firmada dahil olmak üzere kanunen sorumlu olması. Marka ihlali yapan ne kadar web sitesi varsa mahkeme kararıyla TİB tarafından tek tıkla kapanabilir.

Yorum yaz

Call Now Button