Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bulaşık Makinesinden Gelen Sesler

bosch bulaşık makinesi çarpma sesi

Muhtemelen bulaşık makinenize bulaşıkları yerleştirirken dikkati davranmamışsınız. Makinenize bulaşıkları yerleştirmeniz için bulaşık makinenizin içinde sepetler bulunmaktadır. Tencere veya uzun saplı tava gibi büyük bulaşıkları alt kısma yerleştiriniz. Üst bölüme ise çay tabağı, bardak ve kaseleri yerleştiriniz. Uzun saplı bardak veya kadeh gibi bulaşıkları yerleştirirken, diğer bulaşıklara yaslanmasını önlemek için bulaşık sepetinin kenarına dayayınız. Bu şekilde bulaşıklar yıkanma esnasında birbirlerine temas etmeyerek ses çıkarmazlar. Çatal bıçak gibi bulaşıklar için bulaşık makinesi içinde ızgara bölümünü kullanınız.

Bulaşık makinenizin içinde bulunan ve pervane, bulaşık makinesinin doluluk ve yanlış bulaşık yerleştirilmesine bağlı olarak, bulaşıklara çarparak ses yapabilir. Eğer pervaneleri bulaşık yıkama öncesinde temizlediniz ise, pervanelerin düzgün yerine düzgün takılıp takılmadığını kontrol ediniz. Bulaşıklarınızı makineye yerleştirdiğiniz zamanda, bulaşıkların üst pervaneye temas etmeyecek şekilde yerleştirdiğinize emin olunuz. Cevabımızda yer alan öneri dikkate aldınız fakat, hala bosch bulaşık makinenizden seslar geliyor ise, makinenizin fişini çekerek 444 6 333 müracaat ediniz.

1 Yorumlar
  1. İyi Günler,
    Bosch’dan çok memnun bir tüketici olarak son iki gündür olan bir şeyden bahsetmek istiyorum: Makinenin üst tarafından aralıklı olarak inilti gibi bir ses geliyor. Sanki su boşaltırken gelen tuhaf bir ses. Rahatsız edici bir ses. Sebebini öğrenebilir miyim?

Yorum yaz

Call Now Button