Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bulaşık Makinesinde Deterjan Seçimi

bosch bulaşık makinesi deterjan seçimi

Tablet veya toz deterjanları bosch bulaşık makinenizde kullanabilirsiniz. Genelde deterjanlar aynı kimyasalları içermektedir. Ancak farklı bulaşık deterjan markaları muhteviyatları bakımından kendi aralarında ayrılmaktadır. Fosfat ve Klor içeren bulaşık makinesi deterjanları, fosfatlı ve klorsüz buşalık makinesi deterjanları ve fosfatsız ve klorsuz bulaşık deterjanları olarak kategorize edebiliriz. Pekala bosch bulaşık makineniz için uygun olan ve en mükemmel lekesiz bulaşıklar yıkamak için hangi deterjan markasını seçmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bosch bulaşık makinenizde fosfat içermeyen bir deterjan kullanmakta iseniz eğer şebeke suyunun sertlik derecesi yüksek ise bosch bulaşık makinenizde yıkanan bulaşıkların üzerinde lekeler, bulaşık makinenizin kenarlarındada beyaz bir tortu görebilirsiniz. Daha fazla deterjan kullanmanız durumunda yıkama sonrasında beyaz lekeler ortadan kaybolacaktır. Ancak deterjan miktarını arttırmanız durumunda detarjan sarfiyatı artabilir ve ekonomik olarak külfette paralel olarak artacaktır. Bosch bulaşık makinelerinde kullanılan klorsuz deterjanların ise beyazlatma etkisi çok düşüktür. Bosch bulaşık makinenizde klorsuz detarjan kullanmanız halinde yıkadığınız plastik parçalı bulaşıkların üzerinde leke kalabilir. Klorsuz detarjan ile yıkadığınız bulaşıkların tam olarak temizlenmesi için yıkama programını arttırmanız çözüm olabilir. Yıkama programını arttırmak daha fazla elektrik harcamaktır, bunun yanında deterjan kullanımınıda arttırmanız gerekecektir. Bosch bulaşık makineleriniz için bosch servisi olarak tavsiyemiz klorlu bulaşık deterjanları kullanmanızdır. Bosch bulaşık makinenizde kullanacağınız, bulaşık makinesi deterjanı seçimi hakkında bosch servisimizin, bosch bulaşık makinesi servisi departmanı vasıtası ile öğrenebilirsiniz.

Bulaşıklarınızın eskisi gibi parlamadığını düşünüyorsanız; Bosch bulaşık makinelerinde parlatıcı kullanılması sayesinde bulaşıklarınız deyim yerinde ise pırıl pırıl olabilir. Bosch servisimize müracaat eden bosch bulaşık makinesi kullanıcıları zaman zaman bulaşık makinelerinden şikayetçi olabiliyorlar. Bulaşıklarının eskisi kadar pırıl pırıl olmadığını düşünen bosch bulaşık makinesi sahiplerine makinelerindeki kireç arındırmada kullandıkları tuz çeşidini ve aynı zamanda parlatıcı markasını değiştirmelerini önerdiğimizde bulaşıkların parlaklık sorunu ortadan tamamen kalkabiliyor.

2 Yorumlar
  1. Yıllardır fosfatsiz ve klorsuz deterjan kullaniyorum. Dediginiz gibi bir sorunla karsilasmadim. Bulasiklarimda piril piril ve temizdir. Burada fosfatli deterjan pazarlamasi yapiyorsunuz muhtemelen. Inanmayin cevre ve insan sagligi icin fosfat ve klorsuz deterjan kullanin!!

    • Siz kutluyoruz.. İdeal ve bilinçli bir beyaz eşya kullanıcısınız! Çünkü bulaşıkları makineye koymadan önce büyük yemek artıklarını süzüyorsunuz.

Yorum yaz

Call Now Button