Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bulaşık Makinesi Tuzu ne İşe Yarar?

Bulaşık makinesi su sertlik derecesinin ayarlanması

Bosch bulaşık makinenizin bulaşık yıkama işlemini etkin şekilde gerçekleştirebilmesi için daha az kireç içeren şebeke suyuna ihtiyacı vardır. Türkiye ve dünyada kullanılan şebeke suları farklılık göstermektedir. Kireç bosch bulaşık makinenizin etkin yıkama yapmasına engel olmaktadır. Bosch bulaşık makinenizin yıkama sonrası kapağını açtığınızda makine içinde kireç artıklarını görebilirsiniz. Belirli bir dereceden daha sert olabilen şebeke suyu, bosch bulaşık makinenizin su yumuşatma haznesine koyacağınız bulaşık makinesi tuzu bulaşık makinesi içinde sirkülasyon yapan şebeke suyunun sertlik derecesini ideal düzeye ulaştıran bir yardımcı malzemedir. Bosch bulaşık makinesi etkin yıkama işlemi için bağlı bulunduğunuz sular idaresi veya bosch servisi aracılığı ile kullandığınız suyun sertlik derecesini öğrenebilirsiniz. Bosch servisinden şebeke suyunun sertlik derecesini öğrendikten sonra cihazınızı programlayabilirsiniz. Bosch bulaşık makinenizi programlayabilmek için 444 6 333 bilgi alabilirsiniz. Bosch bulaşık makinenizde kullandığınız tuz kirecin eriyik olmasını ve makineden atılmasını sağlar. Bosch servisimize onarım için gelen bosch bulaşık makinelerinden bazılarında sudaki kireç ve tuz kullanmama ile ilgili olarak resistans arızalarına şahit olmaktayız. Bosch bulaşık makinelerinde kirece dayalı oluşan resistans arızaları, bulaşık makinesinin ihtiyacı olan sıcak suyun sağlanamaması anlamına gelmektedir.

Yukarıda bulunan tabloyu siz değerli Bosch bulaşık makinesi kullanıcılarının bosch bulaşık makinelerinin su sertlik derecesini ayarlayarak bulaşık makinelerini etkin bir biçimde ve uzun ömürlü kullanabilmeleri için, bosch servisi, bosch bulaşık maknesi servisi birimimizde özel olarak hazırlamış bulunmaktadır. Tablo yardımı ile bosch bulaşık makinenizin ayarlarını yapabilir.

Bosch Bulaşık Makinesi Su Yumuşatma Program Ayarı Nasıl Yapılır?

Bosch bulaşık makinesi program butonunu saat yönünün tam aksine sadece 1 kademe çeviriniz.Bosch bulaşık makinesinin ana şalterini açarak en az 3 saniye süresince basılı tutunuz.Göstrege ışığı bu işlemden sonra yanıp sönmeye başlayacaktır. Musluk işareti, fırça sembollerinin üzerinde küçük lambalar yanmaya başlar.Bosch bulaşık makinesi su sertlik derecesi fabrika ayarları ve bosch servislerinde 2 olarak ayarlanmaktadır. Bosch servisi veya bosch fabrikasında ayarlanan bu değeri değiştirmek istersenizi program seçme düğmesini çevirebilirsiniz. Bosch servisinden öğrendiğiniz su sertlik derecesine göre 0 ile 3 arasında bir seçim yapabilirsiniz. Eğer musluk, fırça ve End sembolleri tekrar yanarsa bosch bulaşık makineniz azami su sertlik derecesine ulaşmış durumdadır.Bosch bulaşık makinenizin ana şalterini, tekrar aç kapat konumuna getirerek işlemi sonlandırabilirsiniz. Yeni yaptığınız ayarlar bosch bulaşık makinenizin hafızasına kaydedilmiş olacaktır.

1 Yorumlar
  1. Tuz Ayarının Nasıl Yapıldığını çok güzel anlatmışsınız ancak benüm ürün 2 programlı baz modeli elle bir parlatıcı ayarıyok . tuz gibi partaıcı ayarı varmı yapılırmı. mail yada burdan yazarsak ???

Yorum yaz

Call Now Button