Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bulaşıklarda Yemek Artıklarının Nedeni!

bulaşıklarda yemek artıklarının nedeni

Bulaşıklarınızın üzerinde yemek artıkları kalıyorsa bulaşıkların kirli kalmasının birden fazla nedeni olabilir. Bulaşık makinesinin içinde püskürtülen su tam olarak bulaşıklara sirayet edememiş olabilir. Püskürtülen su, bulaşık makinesi fazla doldurulduğu için, bulaşıkların birbirlerine fazla yaslanmış olduğu için bulaşık makinesi içinde her noktaya ulaşamamaktadır. Ayrıca bulaşık makinesine çok az deterjan konması yada yanlış deterjan kullanımı sonrasında da bulaşıklarınızda yemek artıkları kalabilmektedir. Bulaşık makinenizde bulaşıklarınız için yıkama programı seçerken, bulaşıkların kirliliğine göre bulaşık yıkama programı seçimi yapmalısınız.

Bazı durumlarda bosch bulaşık makinenizdeki filtrelerin tıkanık olması, filtrelerin yanlış takılması veya atık su tahliye pompası tıkanmış olabilir. Bosch bulaşık makinesi içinde bulunan püskürtme kolu bir önceki yıkamada tıkanmış olabilir. Bosch servisimizin önerileri ve cihazınızın kullanım kılavuzunda yer alan bilgilerin dışında bir arıza nedeni olduğunu düşünüyor iseniz, en yakın bosch servisi ile irtibata geçiniz.

Bulaşıklar neden ıslak çıkıyor?

Bulaşıkların yıkama sonrası, bosch bulaşık makinesinden ıslak olarak çıkmasının sebebi yıkama programının seçiminde kurutma işlemi olmayan bir fonksiyon seçilmiş olduğudur. Parlatıcı dozunu çok düşük olarak seçmeniz durumunda da bulaşıklar yıkama sonrasında ıslak olarak kalabilmektedir. Bulaşıkları makineden çok hızlı bir şekilde çıkarmanız durumundada bulaşıklar ıslak olarak kalabilir.

Yorum yaz

Call Now Button