Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Bulaşıkların Üzerinde Kalan Lekeler

bulaşıkların üzerinde kalan lekeler

Bulaşıklarınızın üzerinde yemek artıkları kalıyor ise, bulaşıkların kirli kalmasının, birden fazla nedeni olabilir. Bulaşık makinesinin içinde püskürtülen su tam olarak bulaşıklara sirayet edememiş olabilir. Püskürtülen su bulaşık makinesi fazla doldurulduğu için bulaşıkların birbirlerine fazla yaslanmış olduğu için bulaşık makinesi içinde her noktaya ulaşamamaktadır. Ayrıca bulaşık makinesine çok az deterjan konması yada yanlış detarjan kullanımı sonrasındada bulaşıklarınızda yemek artıkları kalabilmektedir. Bulaşık makinenizde bulaşıklarınız için yıkama programı seçerken, bulaşıkların kirliliğine göre bulaşık yıkama programı seçimi yapmalısınız.

Bulaşıklarınızın üstünde yıkama sonrası lekelerin olması, kullandığınız detarjanın kalitesi veya deterjan bölmesine yeteri kadar deterjan koymamanız sebebi ile olabilmektedir. Bosch bulaşık makinenizde yıkama sonrası lekeli bulaşıkları önleyebilmeniz için bosch bulaşık makinenizin parlatıcı ayarını arttırmanız çözüm olacaktır. Bazı şebeke sularının sertlik derecesinin çok fazla oluşu sebebi ile suyu yumuşatmak için özel tuz kullanmanız gerekebilir. Sert suyu, bulaşık tuzu kullanarak dengeleyebilir ve yumuşatabilirsiniz. Bulaşıkların bulaşık makinenizden lekeli bir şekilde çıkmasının ana sebebi su sertlik derecesinin ayarının yapılmamış olmasıdır. Su sertlik derecesini düşürmek için kullandığınız bulaşık tuzunun makinenizin tuz ekleme bölümünün kapağının iyice kapandığına emin olunuz! Bulunduğunuz mevkide su sertlik derecesini ve ideal su yumuşatıcısını öğrenebilmek için en yakın bosch servisinden bilgi alabilirsiniz.

Bazı durumlarda bosch bulaşık makinenizdeki filtrelerin tıkanık olması, filtrelerin yanlış takılması veya atık su tahliye pompası tıkanmış olabilir. Bosch bulaşık makinesi içinde bulunan püskürtme kolu bir önceki yıkamada tıkanmış olabilir. Bosch servisimizin önerileri ve cihazınızın kullanım kılavuzunda yer alan bilgilerin dışında bir arıza nedeni olduğunu düşünüyor iseniz, 444 6 333 irtibata geçiniz.

Yorum yaz

Call Now Button