Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Buzdolabında Kötü Kokulara Dur deyin!

buzdolabından gelen kötü kokular

Buzdolabınızda olabilecek kokuların giderilmesinde sürpriz bir teknik! Buzdolabı kötü kokuları için etkili özel bir çözüm olan mangal kömürü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bosch buzdolabınızın iç köşelerine koyacağınız bir mangal kömürü parçası bosch buzdolabınızdaki kötü kokuları tamamen etkisiz hale getirdiğine şahit olacaksınız.

Buzdolabınızda oluşan kötü kokuları önleyebilmek için, cihaz 15 günde bir karbonatlu su ile temizlenmelidir. Yemek artıkları ve gıda parçalarından oluşan lekeler kokuya sebep olmaktadır. Yemek ve gıda maddelerini buzdolabınızda kaplar içinde muhafaza ediniz. Buzdolabında açık olarak saklanan yiyeceklerden yayılan mikro organizmalar kötü kokunun artmasına neden olmaktadır. Buzdolabında oluşan kötü kokular tamamen kullanım şekline bağlıdır. Buzdolabınızdaki kötü kokuları gidermek için çay kullanabilirsiniz. Çayda bulunan hidroksil molekülü, kötü kokuların moleküllerini bağlayarak, hapsetmektedir. Buzdolabınızın kötü koktuğundan şikayetçi iseniz, demlenmiş çay poşetini 12 saat kadar buzdolabınızda bırakınız. 12 saat sonunda işe yaradığını göreceksiniz. Demlik çay poşetini 12 saatten fazla buzdolabınızda bırakmayınız, 12 saatten sonra, demlik poşetinde kötü koku kaynağı olabileceğini unutmayınız.

Buzdolabınızın plastik yüzeylerinin ve kapak contalarının zarar görmemesi için bu bölgelere dökülen yağ ve yemek artıklarını ılık su ile temizleyerek, iyice kurulayınız.

Buzdolabınızın temizlik işlemine başlamadan önce fişini çekmeyi buzdolabı temizliğinde gaz veya benzin gibi maddeler kullanmayınız. Temizleme işleminde detarjan yada cila gibi malzemeler kullanmayınız. Ev temizliğinde kullanılan bazı kimyasallar bosch buzdolabınızı yıpratabilir. Bosch buzdolabınızın sadece ılık su ile silerek, kurulayınız. Bir çay kaşığı karbonatı yarım litre suda eriterek elde edilen karışımı bezi iyice sıkmak sureti ile buzdolabınızın içini silerek sonra kuru bir bez ile dolabın içini iyice kurulayınız.

Umarız verdiğimiz bilgilerle buzdolabından gelen kötü kokulara dur diyebilirsiniz..

Yorum yaz

Call Now Button