Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Buzdolabınız için pratik bilgiler

buzdolabı pratik fikirler

Buzların erimemesi için
Buzdolabınızdan çıkardığınız buzların kolayca erimemesi için buzların bulunduğu kabı alüminyum folyo ile kaplamayı deneyin.

Kötü kokuların önlenmesi
Buzdolabınızda kötü kokuları gidermek istiyorsanız küçük bir naylon poşet içine 4 çorba kaşığı karbonat koyarak dolabın bir köşesine bırakınız.

Buzdolabının daha iyi soğutması için ne yapmalısınız?
Buzdolabı içindeki nem onarının yüksekliği ideal soğutmanın yapılamamasını sağlar. Bu nedenle dolap içindeki nemi alacak pratik yol bir paket tuzu açık şekilde yerleştirmektir. Tuz buzdolabı içindeki nemi absorbe ederek daha iyi soğutma gerçekleşecektir.

Piknikte içecekleri nasıl soğutabilirsiniz?
Bir kovanın içini suyla doldurduktan sonra bir çorba kaşığı tuz ilave edin. Soğutmayı planladığını içecek şişelerini daldırın ve 5 dakika sonra soğuduklarına tanık olacaksınız.

Buzdolabında yiyeceklerin kokularının birbirlerine karışmaları nasıl önlebir?
Buzdolabı içinde bulunan yemeklerin kokularının birbirlerine karışmasına engel olmanın pratik yolu bir çorba kasesine süt doldurarak ağzı açık şekilde buzdolabının herhangi bir köşesine koyunuz. Sütün dolaptaki kokuları emerek yiyecek kokularının karışmasına engel olacaktır.

Buzların daha parlak görünmesi için ne yapabilirsiniz?
Yaz günlerinde konuklarınıza ikram ettiğiniz içeceklerin yanında servis ettiğiniz buz kalıplarının daha parlak şekilde görünmesini sağlayarak konuklarınızı şaşırtabilirsiniz. Buz kalıplarının içine daha önceden kaynamış ve soğumuş su koyduğunuz takdirde buzlarınız kristal gibi görünebilir.

Sofrada buzların yapışmasına engel olabilirsiniz.
Sofranıza getirdiğiniz hazne içinde buzların donup birbirlerine yapışmaması için üzerlerine biraz maden suyu sodası dökerek servis etmeyi deneyebilirsiniz.

Yorum yaz

Call Now Button