Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Daimler ve Bosch Ortaklığı

Bosch ve Daimler anlaşma

Daimler ve Bosch, Elektrik Motorları İçin Ortaklığa Giriyor!
Daimler ve Bosch, tamamen elektrikli araçlar için elektrik makinelerinin geliştirilmesi, üretimi ve satışında güçlerini birleştirdi. Üretimin 2012’de başlaması planlanıyor.

Bosch firması ve dünyaca ünlü Daimler elektrik enerjisi ile çalışacak motorlarının üretimi ve satış konusunda 2012 yılının ilk aylarında başlayacak bir proje için start vermiş durumdalar. Uluslararası Daimler ve Bosch firmaları arasında uzun yıllara dayanan bir ortaklığın olduğunu biliyoruz. İki firma arasında bulunan ortaklık elektrik motorlarının üretim ve satışı ile dahada genişleyecek gibi görünüyor.

Bosch ve daimler ortaklığı ile başlangıç olarak Mercedes-benz ve akıllı diye tabir edilen yeni nesil araçlarda kullanılacak. Dünyada ki diğer otomobil üreticileri içinde geliştirilen elektrik motorlarını satacak firmanın adı yine Bosch.. Bosch ve Daimlerin ortaklıklarından doğan elektrik motoru fabrikası almanya’da bulunan Stutgart ve Hildesheim’ de bulunuyor.

Tüm dünyada bosch firması teknoloji ve hizmet alanlarındaki önderliğini sürdürmektedir. Büyük bir otomotiv üreticisi olan Daimler’in elektrik motorlu araçlar konusundaki uzmanlık ve deneyimleri iki büyük firmanın elektrikli araçlar konusunda büyük başarılara imza atacakları gün gibi ortada..

Son yıllarda doğanın ve çevrenin aşırı kirlenmesi, diğer yandan küresel ısınma ve giderek tükenen doğal kaynaklar araçlarda elektrik motoru kullanılmasını kaçınılmaz hale getirdi. 40 sonra dünyada ki petrol rezervlerinin tükeneceğini düşünürsek kurtuluşumuz kesinlikle elektrik motoru araçlarda..

Bosch Yaşam İçin Teknoloji

Yorum yaz

Call Now Button