Bosch Servis Kapında
Bosch Servis Destek Telefonu 444 42 09

Orijinal Bosch Yedek Parça Kullanın!

orijinal bosch yedek parça

Orijinal olmayan bosch yedek parça kısa devreye neden olabilir. Çünkü orijinal olmayan bosch yedek parçalar standart dışı olarak üretildiğinden hiç bir kalibrasyon içermemektedir. Ekonomik kayıplar bir yana sahte bosch yedek parça kullanımı can güvenliği açısından son derece sakıncalı bir durumdur. Tehlikenin önlenebilmesi için tek yol kalitesi test edilmemiş ve onaylanmamış, sahte ve taklit ürünlerin kullanılmaması gereklidir. Orijinal bosch yedek parçalar, güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için belirli standartlar ve teknik şartnameler içinde üretilirler. Bosch servis hizmetlerinde onarımlarda kullanılan her yedek parça Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından onaylanmak şartı ile üretilir veya ithal edilir. Orijinal bosch yedek parçaların bosch servisi bakım ve onarım işlemlerinde kullanılması test edilip onaylanmıştır.

Sahte ve yan sanayi bosch yedek parçalarda ise hiçbir teknik şartname ve onay söz konusu değildir. Standart dışı yedek parçalar bu bakımdan örnek olarak; Bosch buzdolabının arızalanmasına ve yangınlara hatta ölümlere sebep olabilmektedir.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Tarafından test edilip onaylanan parçalar bosch gibi satış sonrası hizmet ve teknik destek verebilecek deneyime sahip yetkili bosch servisleri tarafından kullanılmaktadır. Bosch buzdolabında orijinal parça kullanılmadığı zaman oluşan arızalar, tüm garanti sürecinin iptal olmasına neden olduğunu bilmelisiniz.

Standart dışı sahte ve bosch yedek parçalar orijinal yedek parçalara nazaran daha ucuz olmaktadır. Ancak can ve mal güvenliğini ciddi boyutlarda tehdit etmektedir. Çünkü sahte bosch yedek parçalar, hiç bir koruyucu malzeme içermemelerine rağmen maalesef bazı bosch servisleri tarafından kullanılabilmektedir. Sahte ve orijinal olmayan yedek parçalar gelecektede cihaz onarım maliyetlerini arttırmaktadırlar. Can ve mal güvenliğiniz açısından standartlara uygun olmayan yedek parçaları bosch buzdolabınızın onarımında tercih etmeyiniz. Buzdolabınızı tamir eden bosch servisinden kullanılan parçalar hakkında mutlaka bilgi isteyiniz.

Bilgisiz ve deneyimsiz hiçbir teknik servise buzdolabınıza müdahale ettirmeyiniz. Bosch buzdolabınızın kurulum aşaması kullanım kriterlerine uyulmaması durumunda kişisel yaralanma ya da maddi hasar tehlikesi oluşabilir. Sahte yedek parçaların kullanımından doğan sorunların garanti ve güvenilirlik taahhüdünün geçersiz hale gelebileceğini unutmayınız.

Bosch buzdolabında orjinal olmayan yedek parçaların kullanılması elektrik kaçaklarına neden olduğu gibi can ve mal kaybına neden olabilmektedir. Orijinal olmayan yan sanayi olarak adlandırılan çin malı taklit bosch yedek parçalar cihazınızın kısa sürede arıza yapmasına ve bosch buzdolabında bulunan soğutucu sistemlerin tamir edilemeyecek şekilde zarar görmesine neden olmaktadır.

1 Yorumlar
  1. WMV 2020 çamaşır makinesinin program düğmesini servisten satın alıp değiştireyim dedim. iki parça (68+51) 119 tl fiyat verdiler. Tövbe bosch bayisinin önünden bile geçmeyeceğim. Bir plastik parçası 119 tl olur mu. Arçelik in servis ilkesi müşteri odaklı, sizin ki servis odaklı. Bana yine arçelik bayisinin yolu göründü.

Yorum yaz

Call Now Button